Nagrody od firmy Sylveco

Od kilku edycji nasze zawody wspiera Sylveco – polski producent kosmetyków naturalnych, powstających z pasji i fascynacji bogactwem przyrody.☘️🌿🎋🌻
Dla zwycięzców obu dystansów w kategorii open otrzymaliśmy piękne zestawy kosmetyków, które mamy nadzieję sprawią radość Wam bądź Waszym bliskim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dobry klimat dla Beskidnika

27 września 2020 r. znów będziemy mieć okazję spotkać się w Foluszu podczas Biegu Beskidnika, którego piąta już edycja odbędzie się w nieco zmienionej formule.

Udział w Beskidniku z pewnością będzie stanowił dla wszystkich doskonałą okazję do złapania oddechu i   wytchnienia od obecnej codzienności, a klimat Beskidu Niskiego wywoła u wszystkich dużą dawkę endorfin.

Sytuacja pandemii przyczyniła się do zmian w przebiegu Beskidnika, ale mamy nadzieję, że, pomimo pewnych ograniczeń, dostarczy wszystkim pozytywnej, sportowej energii.

Nie zmieniły się dystanse, biegacze dalej będą rywalizować ze sobą na trasie 6 bądź 21 km, niestety w tym roku nie będzie funkcjonować Strefa Kibica, zawody odbędą się bez udziału publiczności. Wszyscy zawodnicy mają obowiązek zapoznać się z Regulaminem V Biegu Beskidnika, w  którym znajduje się specjalny zapis na temat Zasad Bezpieczeństwa Sanitarnego.

Strefa startu i mety znajdować się będą w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu. Start zawodników z dystansu 6 km przewidziany jest na godzinę 11.00, zawodników z 21 km na godzinę 11.15. Każdy uczestnik zobligowany jest do ubrania na start ochrony ust i nosa, którą można ściągnąć kiedy zawodnicy osiągną większy dystans między sobą. Do Strefy Zawodów będą wpuszczani jedynie zawodnicy.

Serdecznie zapraszamy do Folusza 27 września 2020 r. po dużą dawkę pozytywnych, sportowych emocji!

Biuro Zawodów będzie funkcjonować w następujących terminach:

25 września 2020 r. w godz: 8.00 – 20.00 –MDK w Jaśle, ul. Jana Pawła II 8 A

26 września 2020 r. w  godz: 10.00-16.00 – MDK w Jaśle

27 września 2020 r. w godz: 8.00 – 10.30 – Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu

Jeśli nie zostaną wyczerpane do dnia zawodów miejsca na liście startowej to będzie istniała możliwość zapisania się w dniu biegu, wpisowe wówczas wynosić będzie 50,00 zł. (nie obiecujemy pełnego pakietu startowego na miejscu, będziemy wysyłać go później pocztą)

V Bieg Beskidnika odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego.

Organizatorem zawodów jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Partnerami Biegu są:

  • Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILARIS
  • Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
  • Gmina Dębowiec
  • Magurski Park Narodowy

 

Wspierają nas:

Toyota Jasło, Habys Sp. z o.o., ERKO Sp. z o.o. sp. k., Nowy Styl, pani  Alicja Zając Senator RP, Sylveco, Kawiarnia Parkowa w Jaśle, Rojax, Delikatesy Centrum, Iwoniczanka, Fabryka Armatur Jasło, Fish Bar Pik, Ośrodek Wypoczynkowy w Foluszu.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: biegigorskie.pl, runandtravel.pl

 

plakat V Bieg Beskidnika

 

Wójt Gminy Dębowiec wspiera Bieg Beskidnika

Bieg Beskidnika nie odbyłby się gdyby nie nasi liczni partnerzy i sponsorzy, którzy wspierają nasze działania.
Bardzo nam miło, że od początku zawodów możemy liczyć na pomoc Wójta Gminy Dębowiec, w końcu Bieg Beskidnika odbywa się w Foluszu, który umiejscowiony jest na terenie tejże gminy.
W tym roku pan Wójt dołożył do puli nagród atrakcyjne i wartościowe upominki dla zwycięzców obu dystansów.
Bardzo dziękujemy !

 

logo500x500-2

Ruszamy z zapisami na V Bieg Beskidnika !

rodzy Beskidnicy !

W końcu możemy podać Wam tę informację – ruszamy z zapisami na V Beskidnika !

Zapisywać możecie się pod linkiem https://competitions.timekeeper.pl/competitions/11 lub bezpośrednio do MDK.

Wszystkie ważne informacje znajdziecie w Regulaminie, który dostępny jest w systemie zapisów, można się z nim także zapoznać poniżej.

V Bieg Beskidnika regulamin

Opłata startowa wynosi 30,00 zł. W tym roku w pakiecie otrzymacie koszulki, więc bardzo prosimy o szybkie dokonywanie wpłat, abyśmy mogli zdążyć z realizacją zamówienia.

Będzie istniała możliwość zapisania się w dniu imprezy (jeśli nie zostanie przekroczony limit miejsc) ale wpisowe wtedy wynosić będzie 50,00 zł i musicie się liczyć z tym, że nie będzie dla Was pełnego pakietu startowego (będziemy Wam go wysyłać później pocztą).

Trasy się nie zmieniają, macie do wyboru pobiec na 6 km i się lekko zmęczyć, albo spróbować jednak pięknego podbiegu na Wątkową, obejrzeć sobie Tatry przy dobrej pogodzie i w pięknym stylu zbiec na metę, mając w nogach około 21 km. Dla każdego coś miłego 😉

W Regulaminie macie dane kontaktowe, w ramach jakikolwiek problemów postaramy się oczywiście Wam pomóc.

Na bieżąco będziemy Was informować o innych, ważnych sprawach. Pozdrawiamy !

 

2020 z

27 września 2020 r – V edycja Biegu Beskidnika

Serdecznie zapraszamy na jubileuszową, 5-tą edycję Beskidnika.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli podać więcej szczegółów.

 

data biegu

Wyniki IV Biegu Beskidnika

Pod poniższym linkiem dostępne są wyniki IV Biegu Beskidnika:

 

WYNIKI

 

 

Sportowe emocje i dobra zabawa podczas IV Biegu Beskidnika w Foluszu

Kolejna edycja Biegu Beskidnika za nami. 29 września 2019 r, mogliśmy ponownie spotkać się z miłośnikami biegów górskich w Foluszu, których i tym razem nie zabrakło.

Cieszymy się, że z każdą edycją zawodów frekwencja uczestników rośnie, a tym razem liczbę tą zasilili także młodzi biegacze, którzy mogli poczuć smak sportowej atmosfery. W sumie w  IV Biegu Beskidnika wzięło udział około 500 osób, nie licząc grona kibiców, którzy dzielnie wspierali biegaczy na trasie i w Strefie Kibica.

O godzinie 11.00 na ścieżki Magurskiego Parku Narodowego wystartowali zawodnicy dwóch dystansów 6 km i 21 km. Pogoda, jak zawsze nam dopisała, biegacze mogli więc bez problemów czerpać radość z biegania i podziwiać piękno naszych beskidzkich terenów.

Jako pierwsi na mecie z dystansu 6 km pojawili się:

Dystans 6 km/ kobiety

1 miejsce – Marcelina Gaborek
2 miejsce – Izabela Zatorska – Pleskacz
3 miejsce – Aneta Młynarczyk

 

Dystans 6 km/ mężczyźni

1 miejsce – Tomasz Koczwara
2 miejsce – Janusz Gawron
3 miejsce – Bartłomiej Olbrycht

 

Podczas gdy starsi zawodnicy zmagali się z trudnościami panującymi na trasach Beskidnika, w  Strefie Kibica odbywały się Biegi dla dzieci.  Najmłodsi uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą na trasach około: 200 m, 400 m, 700 m i 1200 m. Pierwszy bieg dla dzieci w ramach Beskidnika spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wystartowała prawie setka dzieci, która dzielnie walczyła o podium. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i upominek. Zwycięzcami zostali:

IMG_8147

 

Dystans ok 200 m

1 miejsce – Urszula Wolnik

2 miejsce – Jakub Więcek

3 miejsce – Lena Cieślik

 

Dystans ok 400 m

1 miejsce – Maciej Wojnowski

2 miejsce – Jan Czubik

3 miejsce – Eryk Barzyk

Dystans ok 700 m

1 miejsce – Julia Budka

2 miejsce- Krzysztof Miazga

3 miejsce – Michał Sokół

 

Dystans ok 1200 m

1 miejsce – Jakub Gliński

2 miejsce – Bartosz Sokół

3 miejsce – Igor Zawiliński

 

W ramach zawodów funkcjonowała Strefa Kibica, w której odbywały się działania animacyjne dla dzieci i nie tylko: zawodnicy mogli skorzystać z usług masażystów z Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, a także posłuchać koncertu zespołu The Louders, który zagrał na naszej plenerowej scenie.

 

Po koncercie odbyła się uroczysta dekoracja zawodników z 21 km, którymi zostali:

Dystans 21 km/ kobiety

1 miejsce – Beata Mazan
2 miejsce – Katarzyna Kmieć
3 miejsce – Katarzyna Winiarska

 

 

Dystans 21 km/ mężczyźni

1 miejsce – Bartosz Ceberak
2 miejsce – Stanisław Tomasik
3 miejsce – Karol Ziajka

 

IV Bieg Beskidnika zakończył się ogniskiem integracyjnym, podczas którego mogliśmy już na spokojnie wymienić się uwagami i opiniami na temat zawodów z organizatorami, partnerami i oczywiście zawodnikami.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność podczas tego wydarzenia. Dzięki Waszemu wsparciu, zaangażowaniu i życzliwości kolejna edycja Beskidnika przechodzi do historii jako impreza udana, posiadająca wielu miłośników, o czym świadczy chociażby to, że sporo z Was wraca do nas każdego roku.

 

Organizatorem IV Biegu Beskidnika był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Starosty Jasielskiego.

Partnerami IV Biegu Beskidnika byli: Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Magurski Park Narodowy, Wójt Gminy Dębowiec, Kardach T.T.E., Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle „FAMILIARIS”. Ośrodek Wypoczynkowy w Foluszu, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupa Krynicka, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Sponsorami IV Biegu Beskidnika byli: Nowy Styl, Nessi  Sportswear, Erko Sp. z o.o. sp.k., Fabryka Armatur JAFAR S.A., AP-media, Habys Sp. z o.o., Sylveco, Magura Sport, Delikatesy Centrum, ul. Floriańska, Jasło,  Jubiler Anna Bąk, Cafe Lulu, Torcikowo Elżbieta Jarecka, P.P.H.U. JASLAM, Restauracja Kawiarnia PARKOWA,  Fish Bar Pik Stawy u Wacława.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polskie Radio Rzeszów, biegigórskie.pl, rundandtrave.pl

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę biegu partnerskiego – Ultramaratonu Magurskiego, który pomógł nam poprzez wsparcie rzeczowe, a także poprzez nieocenioną pomoc wolontariuszy, których gromadzi w swoich szeregach.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które z własnej inicjatywy zgłosiły się, aby wesprzeć nas w  organizacji wydarzenia (fotografowie, wolontariusze, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach)

 

Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok !

 

MDK w Jaśle

 

Więcej zdjęć dostępnych na: www.facebook.com/BiegBeskidnika

 

Zwycięzcy IV Biegu Beskidnika

Dystans 6 km / kobiety

1 miejsce – Marcelina Gaborek
2 miejsce – Izabela Zatorska – Pleskacz
3 miejsce – Aneta Młynarczyk

 

6 km kobiety

 

Dystans 6 km/ mężczyźni

1 miejsce – Tomasz Koczwara
2 miejsce – Janusz Gawron
3 miejsce – Bartłomiej Olbrycht

 

6 km chlopy

 

Dystans 21 km/ kobiety

1 miejsce – Beata Mazan
2 miejsce – Katarzyna Kmieć
3 miejsce – Katarzyna Winiarska

21 kobiety

 

Dystans 21 km/ mężczyźni

1 miejsce – Bartosz Ceberak
2 miejsce – Stanisław Tomasik
3 miejsce – Karol Ziajka

21 chlopy

 

Pod poniższym linkiem znajdują się nieoficjalne wyniki IV Biegu Beskidnika

WYNIKI NIEOFICJALNE

Ewentualne uwagi i zmiany prosimy przesyłać na adres: kontakt@pro-pomiar.pl

Program IV Biegu Beskidnika

29 września 2019 r. o godz. 11.00 w Foluszu będzie można zobaczyć biegaczy górskich, którzy ponownie wyruszą na szlaki Magurskiego Parku Narodowego, aby w sportowej atmosferze rywalizować ze sobą o podium na IV Biegu Beskidnika.

Część z nich zdecyduje się na krótszą trasę 6 km, która zaprowadzi ich nad Wodospad Magurski oraz Diabli Kamień, zdecydowana większość wybierze jednak zmagania na dystansie 21 km, podczas którego zmierzą się z ciężkim podejściem na Wątkową, i będą mogli podziwiać m.in. Rezerwat Przyrody „Kornuty”.

Organizatorem Biegu Beskidnika jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. IV edycja zawodów odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego.

 

Biuro zawodów dla zarejestrowanych uczestników działać będzie:

 

  • 27 września 2018 r. w godz: 8.00 – 20.00 –Młodzieżowy Dom Kultury w  Jaśle
  • 28 września 2018 r. w godz: 10.00-16.00 – Młodzieżowy Dom Kultury w  Jaśle
  • 29 września 2018 r. w godz: 8.00 – 10.30 – Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu

 

(W dniu biegu będzie istniała możliwość zapisania się na zawody, nie gwarantujemy jednak odbioru pełnego pakietu startowego.)

 

W ramach  IV Biegu Beskidnika działać będzie Strefa Kibica, w której odbywać się będą różne atrakcje dla dzieci i nie tylko:  biegi dla dzieci, animacje i warsztaty dla najmłodszych, koncert zespołu The Lourdes, strefa masażu oraz ognisko integracyjne.

 

Rejestracja dzieci na biegi będzie możliwa w dniu zawodów od godz. 11.15 do 12.00. Udział w biegu jest bezpłatny. Obowiązują kategorie wiekowe, według których dzieci będą mogły wziąć udział w biegu na dystansach:

 

Dzieci do lat 5– dystans ok 200 m

Dzieci w wieku 6-8 lat – ok 400 m

Dzieci w wieku 9- 11 lat – ok 700 m

Dzieci w wieku 12- 15 lat – ok 1200 m.

Limit uczestników w poszczególnych kategoriach wynosi 25 osób. Regulamin biegu dostępny jest na stronie www.biegbeskidnika.powiat.jaslo.pl

 

 

Program zawodów w dniu 29 września 2019 r. (Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu):

 

8.00 – 10.30 – biuro zawodów

11.00 – start obu dystansów

11.15 – 12.00 – biuro zawodów w biegach dla dzieci

11.30 – 15.00 – działania animacyjne

12.15 – 13.00 – biegi dla dzieci

13.00 – dekoracja zawodników  6 km

13.15 – dekoracja dzieci

14.00 –15.00 – koncert zespołu  The Louders

15.00 – dekoracja na 21 km

  • – ognisko integracyjne

 

*Godziny poszczególnych wydarzeń mogą ulec zmianie

 

Partnerzy IV Biegu Beskidnika: Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Magurski Park Narodowy, Wójt Gminy Dębowiec, Kardach T.T.E., Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle „FAMILIARIS”. Ośrodek Wypoczynkowy w Foluszu, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupa Krynicka, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Sponsorzy IV Biegu Beskidnika: Nowy Styl, Nessi  Sportswear, Erko Sp. z o.o. sp.k., Fabryka Armatur JAFAR S.A., AP-media, Habys Sp. z o.o., Sylveco, Magura Sport, Delikatesy Centrum, ul. Floriańska, Jasło,  jubiler Anna Bąk, Cafe Lulu, Torcikowo Elżbieta Jarecka, Restauracja Kawiarnia PARKOWA,  Fish Bar Pik Stawy u Wacława.

 

Patroni medialni: Polskie Radio Rzeszów, biegigórskie.pl, rundandtrave.pl

 

Biegi dla dzieci w ramach imprezy IV Bieg Beskidnika

W tym roku do udziału w sportowej rywalizacji podczas Biegu Beskidnika zapraszamy także dzieci, które będą mogły wziąć udział w biegach dla dzieci.

Zapisy  odbędą się 29 września 2019 r.  w godz. 11.15 – 12.00 w Biurze Zawodów, które znajdować się będzie w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu.

W ramach biegów odbędą się rywalizacje na dystansach:

Dzieci do lat 5– dystans ok 200 m

Dzieci w wieku 6-8 lat – ok 400 m

Dzieci w wieku 9- 11 lat – ok 700 m

Dzieci w wieku 12- 15 lat – ok 1200 m.

 

Trasy poprowadzone zostaną ścieżkami w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej.

Przed zapisaniem dziecka na bieg bardzo prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

regulamin biegów dla dzieci 2019

 

 

« Older posts

© 2020 Bieg Beskidnika

Theme by Anders NorenUp ↑