Author: apolakiewicz

Biegowa rywalizacja w Foluszu

30 września 2018 r. Folusz odwiedziły setki biegaczy z różnych stron Polski i Słowacji. Po kilku miesiącach przygotowań w końcu mogliśmy spotkać się z uczestnikami III edycji Biegu Beskidnika.

Tak jak w poprzednich latach, rywalizacja toczyła się na dwóch trasach: 6 km i 21 km. Liczba zawodników na dłuższym dystansie  kilkukrotnie przewyższała tą z krótszej trasy. O 11.00 na ścieżki Magurskiego Parku Narodowego wyruszyło około 380 osób, które mogły oprócz sportowej atmosfery doświadczyć także uroku warunków przyrodniczych Parku. Wielu zawodników, już po zakończeniu biegu podkreślało walory wybranych tras, które nie tylko są trudne technicznie, ale przede wszystkim dostarczają dużo wrażeń estetycznych.

Na starcie III Biegu Beskidnika stawili się uczestnicy, których znamy z poprzednich edycji, ale pojawiło się także dużo nowych nazwisk. Rywalizacja była zacięta, pojawiło się także kilka niegroźnych kontuzji u zawodników, jesienne warunki z pewnością utrudniły zmagania biegaczy.

 

Continue reading

BIURO ZAWODÓW

DATA I GODZINY BIURA ZAWODÓW:

28.09.2018 r., godz. 8.00 – 20.00 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Jana Pawła II 8A, 38-200 Jasło

29.09.2018 r., godz. 10.00 – 16.00 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Jana Pawła II 8A, 38-200 Jasło

30.09.2018 r., godz. 8.00 – 10.30 Strefa Kibica w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP W Foluszu

 

PROGRAM III BIEGU BESKIDNIKA:

11.00 start zawodników z obu dystansów

11.30 – 15.00 działania animacyjne dla dzieci

13.00 –dekoracja zawodników z dystansu 6 km

14.00 – koncert Acoustic Space

15.00 – dekoracja zawodników z dystansu 21 km

15.30 – ognisko integracyjne

* Godziny poszczególnych wydarzeń mogą ulec zmianie

Continue reading

Jak biegać to tylko w Beskidzie Niskim – III Bieg Beskidnika

Jak biegać to tylko w Beskidzie Niskim – III Bieg Beskidnika

 

Grono miłośników biegów górskich powiększa się z roku na rok. Biega prawie każdy z nas, albo znajomi z naszego otoczenia. Dodatkowo wzrasta zainteresowanie przyrodą Beskidu Niskiego, który zyskuje wśród wielu turystów na popularności.  A co będzie jeśli połączymy biegi górskie z Beskidem Niskim – oczywiście BIEG BESKIDNIKA, którego już III edycja odbędzie się 30 września 2018 r. w Foluszu.

Organizatorami zawodów są: Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w  Jaśle i Jasielskim Stowarzyszeniem Cyklistów. Na liście startowej widnieje już ponad 300 nazwisk, tych które znamy już z wcześniejszych edycji, ale także nowych uczestników. Zawodnicy rywalizować będą ze sobą na dwóch trasach 6 km i 21 km. Start obu dystansów odbędzie się o godzinie 11.00 w  Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP, w którym mieścić się będzie również Strefa Kibica.

Rejestracja na Beskidnika została już zamknięta, ale będzie istniała możliwość zapisania się na bieg w dniu zawodów. (Liczba miejsc ograniczona) Nie gwarantujemy, że wszyscy zapisani otrzymają wówczas pakiet startowy, w takim przypadku doręczymy go później.

Na III Bieg Beskidnika zapraszamy nie tylko biegaczy, ale także grono ich wiernych kibiców i wszystkie osoby, które chciałyby z bliska zobaczyć i poczuć klimat sportowej rywalizacji. W Strefie Kibica będą prowadzone przez  nauczycieli MDK działania animacyjne dla dzieci, odbędzie się także wyjątkowy koncert grupy Acoustic Space, która na plenerowej scenie zagra  akustycznie covery znanych rockowych przebojów. Na zakończenie imprezy serdecznie zapraszamy na wspólne ognisko integracyjne.

BIURO ZAWODÓW PODCZAS III BIEGU BESKIDNIKA

BIURO ZAWODÓW PODCZAS III BIEGU BESKIDNIKA:

 

Ze względu na zmiany dotyczące ochrony danych osobowych jesteśmy zobligowani do wywiązania się z obowiązku zebrania od Was kilku ważnych podpisów (jeśli oczywiście wyrazicie na to zgodę). W związku z tym przybędzie nam dokumentów, które należy uzupełnić. Prosimy Was, abyście w miarę możliwości odwiedzili Biuro Zawodów wcześniej.

Biuro Zawodów będzie otwarte w:

– piątek, 28 września 2018 r. od godz.8.00 do 20.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle (ul. Jana Pawła II 8A)

– sobotę, 29 września 2018 r. od godz.10.00 do 16.00 (MDK Jasło)

– niedzielę, 30 wrzesnia 2018 r., od godz. 8.00 do 10.30 (Strefa Kibica w Foluszu)

Prosimy, aby każdy z Was odebrał swój pakiet osobiście, nie będzie możliwości wyręczenia kolegi/koleżanki. Do Biura Zawodów prosimy udać się ze swoim dokumentem tożsamości.

I ostatnia prośba – nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę.

 

Powrót Beskidnika już 30 września 2018 r.

Miłośników Beskidu Niskiego i biegów górskich zapraszamy 30 września 2018 r. na III edycję Biegu Beskidnika.

Jak zawsze zapewniamy malownicze i wymagające trasy do wyboru : 6 km oraz 21 km, świetną atmosferę i doskonałą okazję do zabawy nie tylko dla biegaczy. Na Bieg zapraszamy również kibiców, rodziny z dziećmi, bowiem w tym roku w Strefie Kibica odbędą się także biegi dla najmłodszych oraz inne atrakcje.

Zapisy rozpoczynamy już 21 maja 2018 r. Wpisowe wynosi 30 zł dla zawodników na trasie 6 km i 21 km.

Przed rejestracją prosimy zapoznać się z Regulaminem biegu, zapisanie się zawodnika na Bieg jest równoznaczne z akceptacją treści Regulaminu Beskidnika.

Patron III Biegu Beskidnika : portal www.FestiwalBiegow.pl

© 2021 Bieg Beskidnika

Theme by Anders NorenUp ↑