27 września 2020 r. znów będziemy mieć okazję spotkać się w Foluszu podczas Biegu Beskidnika, którego piąta już edycja odbędzie się w nieco zmienionej formule.

Udział w Beskidniku z pewnością będzie stanowił dla wszystkich doskonałą okazję do złapania oddechu i   wytchnienia od obecnej codzienności, a klimat Beskidu Niskiego wywoła u wszystkich dużą dawkę endorfin.

Sytuacja pandemii przyczyniła się do zmian w przebiegu Beskidnika, ale mamy nadzieję, że, pomimo pewnych ograniczeń, dostarczy wszystkim pozytywnej, sportowej energii.

Nie zmieniły się dystanse, biegacze dalej będą rywalizować ze sobą na trasie 6 bądź 21 km, niestety w tym roku nie będzie funkcjonować Strefa Kibica, zawody odbędą się bez udziału publiczności. Wszyscy zawodnicy mają obowiązek zapoznać się z Regulaminem V Biegu Beskidnika, w  którym znajduje się specjalny zapis na temat Zasad Bezpieczeństwa Sanitarnego.

Strefa startu i mety znajdować się będą w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu. Start zawodników z dystansu 6 km przewidziany jest na godzinę 11.00, zawodników z 21 km na godzinę 11.15. Każdy uczestnik zobligowany jest do ubrania na start ochrony ust i nosa, którą można ściągnąć kiedy zawodnicy osiągną większy dystans między sobą. Do Strefy Zawodów będą wpuszczani jedynie zawodnicy.

Serdecznie zapraszamy do Folusza 27 września 2020 r. po dużą dawkę pozytywnych, sportowych emocji!

Biuro Zawodów będzie funkcjonować w następujących terminach:

25 września 2020 r. w godz: 8.00 – 20.00 –MDK w Jaśle, ul. Jana Pawła II 8 A

26 września 2020 r. w  godz: 10.00-16.00 – MDK w Jaśle

27 września 2020 r. w godz: 8.00 – 10.30 – Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu

Jeśli nie zostaną wyczerpane do dnia zawodów miejsca na liście startowej to będzie istniała możliwość zapisania się w dniu biegu, wpisowe wówczas wynosić będzie 50,00 zł. (nie obiecujemy pełnego pakietu startowego na miejscu, będziemy wysyłać go później pocztą)

V Bieg Beskidnika odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego.

Organizatorem zawodów jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Partnerami Biegu są:

• Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILARIS
  • Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
  • Gmina Dębowiec
  • Magurski Park Narodowy

Wspierają nas:

Toyota Jasło, Habys Sp. z o.o., ERKO Sp. z o.o. sp. k., Nowy Styl, pani  Alicja Zając Senator RP, Sylveco, Kawiarnia Parkowa w Jaśle, Rojax, Delikatesy Centrum, Iwoniczanka, Fabryka Armatur Jasło, Fish Bar Pik, Ośrodek Wypoczynkowy w Foluszu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: biegigorskie.pl, runandtravel.pl

plakat V Bieg Beskidnika