W dniu 15 maja br. Starosta Jasielski Adam Pawluś podpisał akt darowizny gminie Nowy Żmigród działki, na której znajduje się przepompownia ścieków obsługująca kanalizację sanitarną z miejscowości Toki i Sadki.

Przekazana nieruchomość, o pow. 0,06 ha,  stanowiąca własność Skarbu Państwa, położona w miejscowości Toki, przeznacza zostanie na utrzymanie urządzeń publicznych służących do oczyszczania i odprowadzania ścieków.

Przy podpisaniu aktu notarialnego Skarb Państwa reprezentował Adam Pawluś – Starosta Jasielski, natomiast Gminę Nowy Żmigród: Grzegorz Bara – Wójt Gminy Nowy Żmigród.

Przejęta nieruchomość została już zabudowana oczyszczalnią ścieków i służyć będzie mieszkańcom gminy Nowy Żmigród.

- Cieszę się, że gmina Nowy Żmigród rozbudowuje sieć instalacji kanalizacyjnej. Nie tylko wpłynie to na poprawę czystości rzeki Wisłoki, ale przede wszystkim podniesie komfort życia mieszkańców – stwierdził Starosta Jasielski Adam Pawluś.