Odsłuchaj
Polish Czech English German Russian Slovak Ukrainian

Karty informacyjne - Wydział Promocji i Spraw Społecznych

Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle wśród najlepszych szkół cukierniczych w Polsce

Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet, organizowane przez Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych EXPO SWEET EZIG,  odbywają się w tym roku już po raz czwarty. W tegorocznej edycji uczniowie ZSUiS w Jaśle zaprezentowali wysoki poziom sztuki cukierniczej i wezmą udział w finale ogólnopolskim.  Do udziału w Mistrzostwach swój udział zgłosiło 47 szkół z całej Polski. Wśród 12-tu szkół, które zakwalifikowały się do ścisłego finału, ZSUiS w Jaśle znalazło się na 5 – tej pozycji.

 

Hasłem przewodnim tegorocznych zmagań jest temat  „Raz na ludowo – smaki, wzory i tradycja”. W czasie rozegranych 25.10.2013 r. półfinałów uczennice naszej szkoły - Agnieszka Hajduk z kl. 3a oraz Joanna Mastaj z kl. 1Ts, wykonały tort okolicznościowy, w którym wykorzystały elementy kobiecego stroju regionalnego Pogórzan Zachodnich, charakterystycznego dla naszych okolic. Wykorzystane do dekoracji tortu elementy zostały wykonane z masy cukrowej. Tort został przygotowany z okazji przedstawienia Projektu Językowego „Lokalne tradycje i ich obecność w kulturach europejskich” w ramach programu „Sokrates Comenius”. Tradycje naszego regionu są bardzo bogate i warto je upowszechniać wśród młodych ludzi również w ten sposób. Dzięki temu młodzież poznaje kulturę i dziedzictwo swoich przodków, pielęgnuje tradycje i przedstawia ją w nowoczesnej formie.

Ciekawa forma przedstawionego do konkursu tortu oraz jego wykonanie znalazły uznanie w oczach jurorów. Nasze uczennice zakwalifikowały się do finału IV edycji w/w Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych i 20 lutego 2014 r. w Warszawie będą reprezentować naszą Szkołę, Miasto Jasło oraz Podkarpacie.

Agnieszce i Asi, a także przygotowującym je do konkursu nauczycielkom: Magdalenie Rogowskiej i Ewie Zawilińskiej serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy udanego udziału w warszawskim finale!

ZSUiS w Jaśle

 

zsuis-1

 

 

Kultura

Wokół nowojorskiej bohemy

Wokół nowojorskiej bohemy      DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie ze światem amerykańskiej bohemy w powieści Siri Hustvedt „Co kochałem”.   Siri Hustvedt to popularna amerykańska powieściopi...

Oświata

Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie trzecie w Polsce !!!

Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie trzecie w Polsce !!!  Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zorganizował ogólnopolski konkurs historyczny pt. „100.rocznica powstania Legionów Polskich”. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pisemnej pracy ...
">Pierwsi na "Munduriadzie"
 • ">"Szefowe" z Kołaczyckiego Liceum na gali rozdania nagród w Warszawie
 • Sukces młodych aktorów z Liceum w Kołaczycach
 • CK Pogoda

  Pogoda w Jaśle

  Częściowe zachmurzenie

  17°C

  Jasło

  Częściowe zachmurzenie

  Wilgotność: 59%

  Wiatr: 22.53 km/h

  • 20 Paź 2014

   Showers 16°C 9°C

  • 21 Paź 2014

   Showers 14°C 8°C

  CK Najnowsza galeria

  Najnowsza galeria

  Odsłuchaj