Powiat Jasielski na antenie TVP Rzeszów

Powiat Jasielski na antenie TVP Rzeszów-5Dzisiaj (28 września) o godz. 21.00 Telewizja Rzeszów wyemituje program z cyklu „wPROWadzamy zmiany”. Jego gospodarze Dorota Sowa i Arkadiusz Rogowski odwiedzili powiat jasielski.

Założeniem programu jest przedstawianie zmian jakie na przestrzeni ostatnich lat zaszły w podkarpackich wsiach i małych miasteczkach. Tworzone przy wykorzystaniu funduszy unijnych nowoczesne gospodarstwa, ciekawe inicjatywy samorządów i inwestycje w turystykę, zmieniły oblicze terenów wiejskich i życie społeczności lokalnych.

W emitowanym dzisiaj odcinku programu TVP3 Rzeszów w poszukiwaniu zmian reporterzy przemierzyli powiat jasielski, odwiedzając m.in. Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja” w Trzcinicy, Muzeum Magurskiego Parku Narodowego, jedyną w Polsce winnicę samorządową, gospodarstwo rolno – ogrodnicze w Tarnowcu oraz zespół śpiewaczo – obrzędowy „Pogórzanie z Bieździedzy”.

Zapraszamy do oglądania!