W dniu 7 września br., w Starostwie Powiatowym w Jaśle została podpisana umowa pomiędzy Województwem Podkarpackim - Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, a Powiatem Jasielskim - Domem Pomocy Społecznej w Foluszu. Na podstawie której zostały przyznane środki finansowe w postaci powierzenia grantu na realizację wniosku pn.: ,,Lepsze jutro" dla Domu Pomocy Społecznej w Foluszu w kwocie 833 674,00 zł., mającego na celu wsparcie Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa podkarpackiego o działaniach profilaktycznych oraz łagodzenie skutków pandemii wywołanej wirusem SARS- CoV- 2.

Umowę podpisał z upoważnienia Zarządu Województwa Podkarpackiego Jerzy Jeczmienionka – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz z upoważnienia Zarządu Powiatu w Jaśle Karol Adamski – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Podczas podpisania umowy obecni byli również: Wojciech Zając - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Stanisław Pankiewicz - Wicestarosta Jasielski, Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu oraz Grzegorz Pers – Członek Zarządu.

W ramach realizacji wniosku grantowego przyznane środki finansowe zostaną przeznaczone na m.in: dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników bezpośrednio przcujących z osobami wymagającymi wsparcia, zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników i mieszkańców, zakup sprzętu i wyposażenia związanego z walką z COVID-19, zakup sprzętu do wyposażenia i obsługi izolatek.

Zaplanowana kwota wsparcia dla DPS-ów z terenu województwa wynosi prawie 24 mln złotych.