W dniu 24 kwietnia br. w budynku Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, odbyło się przekazanie przyłbic, które zostały wykonane przez nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, przy współpracy zdalnej uczniów, którzy wykorzystując oprogramowanie uruchamiali produkcję na drukarce 3D.

Starosta Jasielski Adam Pawluś wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle Panem Grzegorzem Zięba, wręczył na potrzeby lekarzy i personelu medycznego 100 sztuk przyłbic. Zostały one przekazane umową darowizny pomiędzy Powiatem Jasielskim a Szpitalem Specjalistycznym w Jaśle.

Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle - ds. Lecznictwa lek. med. Dariusz Kowalski wyraził wdzięczność nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, za ich inicjatywę i profesjonalne wykonanie sprzętu ochronnego.

Starosta Jasielski Adam Pawluś również podziękował za zaangażowanie i pomoc w tym trudnym czasie dla nas wszystkich, a także oświadczył o przekazaniu dodatkowych niezbędnych środków finansowych na zakup materiałów do wykonania przyłbic.