Zarząd Powiatu w Jaśle podjął decyzję o opracowaniu dokumentacji projektowej dla rozbudowy skrzyżowania  dróg powiatowych  Nr 1850 Jasło – ul. Floriańska i Nr 1851 Jasło – ul. Sobniowska w ramach zadania pn. „Przebudowa dróg i mostów powiatowych”.

W związku licznymi interwencjami mieszkańców i użytkowników powyższej drogi Zarząd Powiatu podjął decyzję o opracowaniu koncepcji przebudowy tego skrzyżowania. Na jej podstawie zlecone zostanie opracowanie dokumentacji projektowej.

Dokumentacja projektowa obejmie zaprojektowanie skrzyżowania w formie ronda „naleśnikowego” w obrębie skrzyżowania dróg powiatowych  Nr 1850 Jasło – ul. Floriańska i Nr 1851 Jasło – ul. Sobniowska. Zakres rozbudowy obejmie zaprojektowanie jezdni na rondzie o szerokości 4,5m, chodników oraz innych urządzeń koniecznych do funkcjonowania drogi zgodnie z opracowaną koncepcją. Powyższa inwestycja wpłynie na poprawę płynności jazdy pojazdów oraz bezpieczeństwo pieszych.

rondo