W dniu 1 października br. Starosta Jasielski Adam Pawluś wziął udział w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy, które odbyło się w Rzeszowie.

Przygotowany projekt PPSS powstał w ramach projektu „Opracowanie planów przeciwdziałania skutkom suszy na obszarach dorzeczy” realizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Jego celem jest m.in.: wskazanie i zhierarchizowanie obszarów zagrożonych suszą, stworzenie propozycji zwiększenia ilości zasobów dyspozycyjnych wód oraz opracowanie katalogu działań minimalizujących skutki suszy.

W części spotkania dotyczącej propozycji budowy lub przebudowy urządzeń wodnych, Pani Małgorzata Wajda - Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, przedstawiła koncepcję budowy zbiornika retencyjnego Kąty-Myscowa. Zadanie znajduję się na liście inwestycji z „Programu Planowanych Inwestycji PGW WP na lata 2021-2027 z perspektywą do 2030 r.”, pod pozycją nr 44.

1 (1)
1 (2)