W ramach realizacji projektu pn. „Dojechać każdy może – zakup samochodu dla potrzeb WTZ w Jaśle” – „Programu wyrównywania różnic między regionami III” współfinansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiat Jasielski zakupił samochód osobowy, 9-cio miejscowy dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jaśle, prowadzonego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Jaśle.

Nowy samochód marki Ford Transit, umożliwi dojazd każdemu uczestnikowi na zajęcia w WTZ, a także udział w konkursach, olimpiadach, turniejach, spotkaniach integracyjnych poprzez dowóz pod wskazany adres. Samochód umożliwi również prowadzenie treningu ekonomicznego i animacji społecznej poprzez dowóz osób do urzędów, banków, sklepów, a także usprawni transport materiałów terapeutycznych zakupionych na potrzeby warsztatu.

Koszt realizacji projektu to 126.500,00 zł. Kwota przyznana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosła 70.000,00 zł, natomiast 56.500,00 zł to środki własne Powiatu Jasielskiego.

Organem prowadzącym Warsztat Terapii Zajęciowej od 8 czerwca 2018 roku jest Powiat Jasielski, wcześniejszym organem było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jaśle. Powiat Jasielski przejął prowadzenie WTZ, ponieważ Stowarzyszenie Koło w Jaśle, zostało poddane likwidacji  w rezultacie czego samochód służący do przewozu osób niepełnosprawnych został sprzedany przez komornika. Warsztat Terapii Zajęciowej w Jaśle jest jedynym funkcjonującym warsztatem w powiecie jasielskim. Zapewnia on rehabilitację społeczną i zawodową 55 osobom niepełnosprawnym.