11 listOK min

11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Jednak w tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, obchody odbędą się w symbolicznym wymiarze. Nie będzie oficjalnego  pochodu ulicami Jasła. Dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, ceremonia składania kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Parku Miejskim będzie mieć miejsce w różnym przedziale czasowym.

O godzinie 9:00 w Sanktuarium św. Antoniego odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny, dostępna także online pod adresem: http://www.franciszkaniejaslo.pl/transmisje_na_zywo/

Zachęcamy do wywieszania flag i do dekorowania barwami narodowymi swoich posesji, okien i witryn oraz do zaśpiewania w południe Hymnu Państwowego. Przeżywajmy to wyjątkowe święto w najbliższym gronie, ciesząc się wspólnie z rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Starosta Jasielski Adam Pawluś wystosował do mieszkańców powiatu okolicznościowy list:

Skan przemówienia podpisany przez Pana Starostę