railway 3317314 1920

13 grudnia br. PKP Intercity uruchamia nowe połączenia kolejowe z Jasła do Krakowa i Zagórza. Pociągi „Bieszczady” i „Wetlina” będą kursować dwa razy dziennie przez 7 dni w tygodniu na trasie Kraków-Zagórz i Zagórz-Kraków.

13 grudnia 2020 r. wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Znajdą się w nim nowe połączenia relacji Zagórz – Kraków, przez Sanok, Krosno, Jasło, Biecz i Gorlice.

Przejazd pociągiem „Bieszczady” z Jasła (godz. 6.37) do Krakowa (godz. 9.30) potrwa 2 godziny i 53 minuty. Następnie pociąg, już jako „Wetlina”, będzie wracał z Krakowa o godz. 9.44 i dotrze do Jasła na godz. 12.38. O godz. 16.17 pociąg „Bieszczady” wyjedzie z Jasła i dojedzie do Krakowa na godz. 19.01. Powrót będzie możliwy pociągiem „Wetlina”, który wyjedzie z Krakowa o godz. 19.22 wracając do Jasła na godz. 22.15. Pociągi będą omijać stację Stróże.

Nowe kursy pozwolą na lepsze skomunikowanie południowej części województwa podkarpackiego z Krakowem i dadzą możliwość połączeń przesiadkowych do takich miast jak Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Katowice i Wrocław.

Starosta Jasielski Adam Pawluś wnioskował o utworzenie tych połączeń i przesłał list z podziękowaniem dla Prezesa Zarządu PKP Intercity Marka Chraniuka za ich utworzenie .

Cena biletu będzie zapewne zgodna z taryfą, jaka obowiązuje obecnie w pociągach PKP Intercity kursujących na trasie Jasło – Kraków i wyniesie 25,90 zł. Pasażerowie będą mogli skorzystać z wszystkich ustawowych ulg.

Strona internetowa PKP Intercity z wyszukiwarką połączeń - https://www.intercity.pl/pl/

Fot. www.pixabay.com