sesja 30

W środę, 30 grudnia 2020 r., w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbyła się XXXVII Sesja Rady Powiatu, podczas której Radni w głosowaniu tajnym zaufali Robertowi Snochowi i zdecydowali o pozostawieniu go na stanowisku Przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle.

W głosowaniu wzięło udział 15 z 23 Radnych uczestniczących w sesji. Wszyscy byli przeciwni odwołaniu Radnego Roberta Snocha z funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle. W głosowaniu nie wzięli udziału Radni: J. Przetacznik, K. Buba, J. Urban, F. Miśkowicz, E. Wawro, D. Woźniak, B. Macek-Lubas, A. Zwierzyński. Zdziwienie budzi fakt, że wnioskodawcy wyłączyli się od głosowania za złożonym wnioskiem.

W dniu 11.12.2020 r. na XXXV Sesji Rady Powiatu w Jaśle opozycyjni Radni Rady Powiatu złożyli wniosek (bez uzasadnienia) o odwołanie Radnego Roberta Snocha z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle. Wniosek poparło 6 radnych: Bożena Macek-Lubaś, Dorota Woźniak, Ewa Wawro, Antoni Zwierzyński, Jan Urban i Janusz Przetacznik.

Robert Snoch jest znanym i cenionym lekarzem – dyrektorem SP Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle pełni od 2016 roku, kiedy to uzyskał poparcie 14 głosami. Przypominamy, że była to druga nieudana próba odwołania Roberta Snocha z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu. Poprzednia miała miejsce w 2018 roku.

Ponadto, podczas sesji Radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany Uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2020 r.

Na zakończenie sesji Starosta Jasielski – Adam Pawluś przekazał Radnym informacje na temat wykonanych na terenie Powiatu Jasielskiego w listopadzie i grudniu remontów dróg i chodników oraz podziękował za całoroczną współpracę. Szczególne podziękowania złożył dyrektorowi Szpitala Specjalistycznego w Jaśle za podejmowane przez niego działania na rzecz szpitala i pacjentów w trudnym czasie pandemii. Starosta złożył także wszystkim życzenia noworoczne.