W dniu 8 sierpnia br. Starosta Jasielski Adam Pawluś wraz z Etatowym Członkiem Zarządu Janem Muzyka sprawdzili postęp prac wykonywanych podczas budowy mostu w Dobrucowej.

Zakończono prace przy budowie podpór mostowych, które są przygotowaniem na ułożenie stalowej konstrukcji mostu. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż stalowych dźwigarów głównych, kolejnym etapem będzie wykonanie deskowania płyty nośnej pomostu wraz z jej zazbrojeniem a następnie zabetonowaniem. Po wykonaniu powyższych robót, prace konstrukcyjne dotyczące obiektu mostowego zostaną zakończone.

Jednocześnie trwają prace obejmujące umocnienia brzegowe rzeki Jasiołki oraz odcinki dojazdowe do mostu. Planowany czas zakończenia prac to grudzień br. natomiast wykonawca deklaruje wcześniejszy termin. Ustalono wizualizację mostu w kolorach biało-czerwonych.

P1150134
P1150151
P1150153

Stowarzyszenie CRAS prowadzi nabór do projektu pn. „Dobry krok w przyszłość!” w, którym oferuje wsparcie dla osób bezrobotnych, które ukończyły 30 lat i mają wykształcenie co najwyżej średnie.

W RAMACH PROJEKTU ZAPEWNIAMY:

• • 6 - miesięczne staże zawodowe - płatne 1033,70 netto/m-c,
  • • Szkolenia zawodowe dopasowane do potrzeb uczestnika,
  • • Identyfikację potrzeb uczestnika projektu,
  • • Grupowe poradnictwo zawodowe,
  • • Pośrednictwo pracy.

Zapewniamy:

- zwrot kosztów dojazdu na Identyfikację potrzeb uczestnika projektu, grupowe poradnictwo zawodowe, szkolenia zawodowe, staże zawodowe;

- stypendium szkoleniowe dla osób uczestniczących w szkoleniach zawodowych.

Udział w projekcie jest bezpłatny

Stowarzyszenie „CRAS” - Centrum Rozwoju Aktywności Społecznej z Rzeszowa to organizacja pozarządowa, niedziałająca dla zysku, wspierająca rozwój społeczny i ekonomiczny województwa podkarpackiego. Działalność Stowarzyszenia opiera się w głównej mierze na wdrażaniu projektów w tym współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny.

Więcej informacji na temat organizacji i projektów:

Biuro Projektów:

Plac Śreniawitów 9/1

www.cras.org.pl

plakat

Weź udział w projekcie „Akademia Menadżera MŚP” i zyskaj do 80% dofinansowania kosztów szkoleń dla kadry menadżerskiej w Twojej firmie!

Jeśli jesteś: mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego lub podkarpackiego i chcesz wiedzieć jakich kompetencji i szkoleń potrzebujesz oraz chcesz uzyskać na nie dofinansowanie – zgłoś się do @Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Biorąc udział w projekcie opracujesz diagnozę potrzeb szkoleniowych, przeszkolisz kadrę zarządzającą i otrzymasz refundację  poniesionych kosztów  do wysokości 80 %.

Projekt Akademia Menadżera skierowany jest do właścicieli, kadry zarządzającej oraz pracowników objętych planami awansu z MŚP – zwłaszcza mikro i małych przedsiębiorstw – z terenów województw: małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.

Rekrutacja do projektu już trwa i prowadzona jest w sposób ciągły poprzez:

• przesłanie formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie PARP,
  • przesłanie dokumentów rekrutacyjnych w formie plików pdf drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • weryfikację dokumentów i przesyłanie informacji zwrotnej przez Operatora.

Wzory wszystkich niezbędnych dokumentów – regulamin, dokumenty rekrutacyjne, wzór umowy o udzielenie wsparcia –  są udostępnione  w zakładce Dokumenty.

Nabór trwa do wyczerpania środków.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Zespołem ds. wsparcia MŚP:

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA

Departament Zarządzania Projektami i Programami
ul. Kordylewskiego 11; 31-542 Kraków, p. 312 lub 216

www.marr.pl/am3
tel.: 12 617 66 04 lub 12 617 66 54

Projekt został opracowany w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizacja projektu została sfinansowana przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

AM3