W niedzielę, 13 grudnia br., obchodziliśmy 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, który był jednym z najbardziej dramatycznych wydarzeń w powojennej Polsce. Aby upamiętnić to wydarzenie w Jaśle zorganizowano skromne uroczystości, które miały symboliczny charakter.

s1

Ze względu na realia epidemiczne obchody ograniczyły się do Mszy Św. w kościele pw. św. Stanisława BM w Jaśle, którą odprawiono w intencji Ojczyzny oraz jasielskich ofiar stanu wojennego.

s3

Po Mszy Św. przedstawiciele samorządowców, na czele ze Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem i Etatowym Członkiem Zarządu w Jaśle Janem Muzyką, działacze jasielskiej Solidarności  - Kazimierz Rozembeiger, Kazimierz Poniatowski i Paweł Pietrusza oraz przedstawiciele Posła na Sejm RP Marii Kurowskiej złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą  bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce.

s2

Starosta Adam Pawluś w krótkim wystąpieniu przypomniał, jak wielką tragedią dla Polaków był stan wojenny. Podkreślał, że musimy o tych tragicznych wydarzeniach pamiętać i przekazywać tę wiedzę młodym pokoleniom. Zwrócił się do nauczycieli z prośbą, żeby młodym ludziom wyjaśniać na czym polega demokracja, na czym polega życie w tym nowym systemie i obrona wartości wyznawanych przez działaczy „Solidarności”.

s4