W dniu 14.05.2019r w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle odbył się pokaz filmu „Łukasiewicz nafciarz romantyk”. Jest to kolejna produkcja Telewizji Obiektyw. Producentem filmu jest Bogdan Miszczak.

Organizatorem pokazu było Starostwo Powiatowe w Jaśle, a gospodarzem przedsięwzięcia dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle, Agnieszka Chłopek, która przywitała wszystkich zgromadzonych. W pokazie uczestniczyli: poseł na sejm Bogdan Rzońca, Starosta Jasielski Adam Pawluś, który nawiązał do działalności Łukasiewicza i jego wpływu na rozwój przemysłu chemicznego w regionie, Naczelnik Wydziału Edukacji Andrzej Papciak, dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych wraz z przedstawicielami uczniów.

Film opowiada o jednej z najbardziej intrygujących, a zarazem interesujących postaci w historii nie tylko Podkarpacia, lecz całej Polski. Pokazuje Ignacego Łukasiewicza jako bohatera ponadczasowego, powstańca, ale przede wszystkim twórcę przemysłu naftowego na terenach ubogiej Galicji. Dziś nie byłoby najważniejszego przemysłu światowego, gdyby nie geniusz Łukasiewicza.

Widzowie w skupieniu i z zainteresowaniem obejrzeli film. Po projekcji filmu głos zabrali: producent Bogdan Miszczak i poseł na sejm Bogdan Rzońca. Swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami podzielili się również uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle - Marzena Sendecka i Norbert Żyrek.

ZS Nr 3