W dniu 4 października br. Starosta Jasielski Adam Pawluś wziął udział w spotkaniu Kół Gospodyń Wiejskich, które odbyło się w Domu Ludowym w Wolicy. Spotkanie to zostało zorganizowane z inicjatywy Pana Adama Skiby – Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w porozumieniu z Ministrem Inwestycji i Rozwoju, Ministrem Środowiska i Ministrem Rolnictwa, którego reprezentował Pan Jerzy Borcz – Dyrektor OT  KOWR w Rzeszowie.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Na spotkaniu zapowiedziano konkurs kulinarny „Słodkie Smaki Regionów”, którego celem było promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. W konkursie wzięło udział 14 Kół Gospodyń Wiejskich : 11 z terenu powiatu jasielskiego, 2 z powiatu krośnieńskiego  i 1 z powiatu dębickiego. Przedstawiono również  działania  Ministerstwa Środowiska, skierowane do rolników i mieszkańców wsi.

Na koniec spotkania ogłoszono wyniki konkursu. I miejsce zajęło KGW Brzezowa , II miejsce zajęło KGW Bukowa, III miejsce zajęło KGW Łaski -Sobniów. Starosta Jasielski wręczył wszystkim uczestnikom konkursu nagrody i  podziękował za udział w wydarzeniu.