Mistrzostwa Polski Samorządowców 2019 w koszykówce 3x3, odbędą się w dniach 11-13 czerwca 2019 roku w Zgierzu.

Mistrzostwa to ogólnopolski turniej plenerowy w koszykówkę 3x3 zespołów złożonych z etatowych pracowników urzędów szczebla samorządowego, radnych rad gmin, miast, powiatów, sejmików wojewódzkich oraz kierowników jednostek organizacyjnych. Celem turnieju jest wyłonienie najlepszych zespołów w środowisku samorządowców, szeroka popularyzacja koszykówki 3x3 jako najmłodszej wśród dyscyplin olimpijskich, promowanie aktywnego stylu życia i uprawiania sportu oraz integracja środowiska samorządowców.

Zgłoszenia do turnieju należy dokonywać drogą elektroniczną na stronie: www.streetballpolska.pl , zakładka „zapisz się do rozgrywek”, do dnia 10 maja 2019 roku.

Plakat MPSK 2019