Wyróżnienia „Bene Meritus – dobrze zasłużony” – rozdane

Wyróżnienia Bene Meritus-18W obecności rodziców oraz dyrektorów szkół, jedenastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu odebrało nagrody „Bene Meritus - dobrze zasłużony” przyznane przez Zarząd Powiatu w Jaśle. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w piątek, 9 czerwca br., w Zespole Szkół Usługowych i Spozywczych w Jaśle.

Kandydatów do wyróżnienia "Bene Meritus" zgłaszają wychowawcy klas po zasięgnięciu opinii samorządu klasowego, zaś Rada Pedagogiczna każdej szkoły wyłania jednego ucznia i przedstawia go Zarządowi Powiatu w Jaśle wraz z prezentacją jego osiągnięć.

Wyróżnienie to otrzymują uczniowie, którzy nie tylko osiągają znakomite wyniki w nauce, ale reprezentują swoją szkołę w konkursach, zawodach, olimpiadach i turniejach, angażują się w działalność samorządu szkolnego, są organizatorami życia szkoły, propagują wśród rówieśników wartościowe formy rozwijania zainteresowań, rozrywki i rekreacji oraz wykazują pomoc, życzliwość i uczynność w stosunku do kolegów.

Przypomnijmy, że wyróżnienie „Bene Meritus" zostało ustanowione przez Zarząd Powiatu w Jaśle w 2001 roku. O tego czasu rokrocznie Zarząd wyróżnia grupę uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Jasielski.

Wyróżnieni uczniowie nagrody otrzymali z rąk Naczelnika Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Przemysława Baciaka.

Nagrodzeni uczniowie to:

• Kamil Gajewski - I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle,
  • Magdalena Pacana - II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle,
  • Michał Kania - Zespół Szkół Technicznych w Jaśle,
  • Ewelina Mokrzycka - Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle,
  • Agata Wielgosz - Zespół Szkół nr 3 w Jaśle,
  • Dominik Piątkiewicz - Zespół Szkół nr 4 w Jaśle,
  • Arkadiusz Starościk - Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle,
  • Piotr Madejczyk - Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach,
  • Anita Ulaszek - Zespół Szkół Nowym Żmigrodzie,
  • Maciej Starzec - Zespół Szkół w Trzcinicy,
  • Aleksandra Rzońca - Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Jaśle.